Industrial style in your home
   08/14/2019 09:37:42    0 Komentáře
Industriálny štýl u Vás doma

Slovo "INDUSTRIAL" je v doslovnom preklade z angličtiny PRIEMYSELNÝ. Industriálny štýl vznikol spoločne s opustenými továrňami a módou stavať v nich tzv. Loftové byty.

Hlavnými znakmi tohto štýlu sú priznané priemyselné prvky, inštalácia a všetko, čo by ste inak v modernom bývaní chceli schovať a maskovať. Ide o tehlovej stene, ventilácia, stĺpy, trámy, kovové schodisko alebo napríklad elektroinštaláciu a vodovodné potrubie. Práve tieto industriálne prvky sú prednosťou a stávajú sa funkčné dekoráciou takého bývania.

Tento štýl zaujme svojou jednoduchosťou, minimalizmom, a pre mnohých je až neskutočne drsný. Farby ani dekorácie tu nehľadajte! A materiály? Pripravte sa na betón, dlažbu, kov či sklo. Industriálny štýl zaujme svojou jednoduchosťou, minimalizmom, a pre mnohých je až neskutočne drsný.

Svetlo je zaistené obrovskými presklenými plochami, ktoré práve staré továrenské budovy poskytujú. Ak nemáte k dispozícii veľké plochy, môžete použiť industriálnej kovové okná namiesto súčasných okien aj na menších plochách. Súčasne vieme vyrobiť aj pre atypické rozmery dvere v rovnakom dizajne posuvné dvere alebo otváravé dvere. Tie doplníme minimalistickú zárubňou z kovu, alebo výraznou obložkou

Industriálny nábytok sa necháva zvyčajne inšpirovať architektúrou priemyselných a dopravných stavieb. Vo väčšine prípadov kombinuje materiály ako oceľ a masívne drevo. K spojeniu využíva storočiami overené konštrukčné prvky a spoje, ako nity a skrutky. Jednotlivé kusy nábytku vám svojimi prvky môžu pripomínať také stavby ako most alebo továreň. Môžete vidieť rôzne kolesá, konštrukčné masívne oceľ, kartáčované drevo ktoré evokuje drevo už dlhé roky používané.

Naviac sa na tento účel môžu využiť len nahrubo opracované kusy starých súčasťou továrenských a poľnohospodárskych strojov.

Ako česká spoločnosť, ktorá kompletne vyrába všetko v ČR, si zakladáme na kvalite materiálu a ručnú prácu. Radi vyjdeme v ústrety aj špeciálnou úpravou existujúceho výrobku, alebo aj kompletné zákazkovou výrobou. Z našej diely máte istotu, že "Čo kus, to originál!"