Ocelové industriální dveře
   03/25/2020 18:17:29    0 Komentáře
Ocelové industriálne dvere

Nadväzujeme na tradičnú remeselnú výrobu, ktorá má v Českej republike dlhú tradíciu. Vďaka veľmi šikovným remeselníkom dokážeme vyrábať naše dvere, okná a priečky ručne. A to kompletne ručne.

Je samozrejme jednoduché kúpiť hotové profily, zaskliť je a zakitovat, tak ako sa to kedysi robilo

Teraz sme schopní ponúkať kvalitnejšie a predovšetkým pohľadovo zaujímavejšie výrobky. Vďaka vlastným profilom, ktoré vyrábame vo výrobe v Mikulove. Je to naozaj prácna metóda a náročná na precíznosť vo výrobe, kedy všetko musí sedieť s presnosťou na milimetre.

Vlastné profily vyrábame z českej ocele v dvoch verziách. Jeden má zasklievacia profil štvorcového tvaru a výsledok je "modernejší" a uhladenejší. Ďalšia profil je L tvaru a je industriálnější a súčasne jemnejšie.

Mnoho firiem dnes vyrába "napodobeniny" takýchto okien a dverí, kedy dokonca jednotlivé okienka tvorí nalepením falošných priečok nie jedno veľké sklo. Rad firiem vyrába okná a dvere a priečky z hliníka, kedy len kúpi hotový profil a zasklí výrobok. Materiál má obmedzenia v použití na naozaj veľké plochy a výrobok pôsobí robustne, kvôli veľkému rozmeru profilu

U nás prebieha všetko pod jednou strechou. Celý proces začína výberom tej najkvalitnejšej ocele. Perfektné prípravou materiálu a zváraním a brúsením jeklov do požadovaného tvaru. Rovnako tak vytvárame jednotlivé oknénka na priečkach a dverách.

Vďaka tomu vyrobíme rozmer presne podľa vašich predstáv a členenie podľa Vašej potreby. Proste ideálne výrobok.

Na takto pripravený tvar výrobku sú navarenými zasklievacie lišty ako na ftce vyššie. Na výber sú štvorhranné a L lišty z ocele. Každé okienko zasklievame zvlášť doslova 4 oceľovými "tyčinkami" na každej okienko. Medzi sklo a zasklievacie lišty je použité vždy špeciálne tesnenia vo farbe dverí. Sklo je teda bezpečne usadené a utesnenie.

Okrem fixné interiérových priečok vyrábame aj priečky s dverami. DAE samotné interiérové ​​dvere s vlastnými zárubňami. Výhodou priečok a zárubní je vlastná technika kotvenie skrze obvodový rám alebo zárubňa. Otvor si tak zákazník pripraví "na čisto" a len sa usadí zárubňu alebo priečka. Škára medzi výrobkom a stenou je minimálna, v poriadku 4-12mm. ZAKR sa môže akrylom, prípade dodáme lištu na zakrytie škáry. Pokiaľ je v interiéri použité drevo je možné si pripraviť aj vlastné lišty, z rovnakého sřeva a rovnakej povrchovej úpravy.

Väčšinou používame oceľ v rozmere 30x30mm na bvodový rám dverí aj samotnú zárubňa. Vnútorné priečky sú z 15x30mm širokého jeklu a zasklievacie lišty oba typy 10x10mm. Celá konštrukcia tak nie je zbytočne robustný a pôsobí elegantným dojmom.

Pri dverách vieme pripravte verzia dverí s falcom aj ako bezfalcové dvere: pri výrobe dverí zákazník môže voliť sa štandardných pántov a skrytých pántov, ktoré jsu špičkami na trhu, vďaka možnému nastavenie v troch osiach.

Ak chcte dvere uzatvárať, pripravíme kastlík pre zámok a osadenie kľučky. Prípadne vieme urobiť dvere len s madlom navareným na konštrukciu dverí.

Výplň dverí môže byť aj plech vo farbe, alebo sklo o rôznych prevedeniach. Štandardne sa používa 4mm, prípadne 6mm bezpečnostné, ale je možné mať rôzne hrúbky skla. Design skla je najčastejšie číre a mliečne (iný designy na želanie - od farebného skla, cez dymové sklo alebo ornamentálne)

Okrem fixné interiérových priečok vyrábame aj priečky s dverami. DAE samotné interiérové dvere s vlastnými zárubňami. Výhodou priečok a zárubní je vlastná technika kotvenie skrze obvodový rám alebo zárubňa. Otvor si tak zákazník pripraví "na čisto" a len sa usadí zárubňu alebo priečka. Škára medzi výrobkom a stenou je minimálna, v poriadku 4-12mm. ZAKR sa môže akrylom, prípade dodáme lištu na zakrytie škáry. Pokiaľ je v interiéri použité drevo je možné si pripraviť aj vlastné lišty, z rovnakého sřeva a rovnakej povrchovej úpravy.

Povrch profesionálne práškovo lakujeme. Technológia práškové farby vytvrdená v peci na, ktorá je ďaleko odolnejšia než bežné farby a je profesionálne vykonaná. Tomu zodpovedá aj skvelý výsledný efekt

Samozrejme sa nebránime aj výroba z jných rozmerov, alebo iným postupom. Výroba je v Mikulove, kde je k videniu aj rad dverí vždy.

Výsledok stojí vždy za to