Powder coating
   04/13/2020 19:17:59    0 Komentáře
Práškové lakovanie

Práškové lakovanie moderné technológie povrchovej úpravy .Práškové farby sa nanáša v aplikačnej kabíne pomocou elektrostatického alebo elektrokinetického nanášacieho zariadenia.

Pred práškovým lakovaním je nutné vykonať správnu predúpravu povrchu. Musí byť zbavený všetky mastnoty a bol suchý. K očistenie používame chemické predúpravy (deoxidácia, odmasťovanie, fosfátovanie a následné oplachy) alebo tryskanie, zvané ako pieskovanie.

Až vo chvíli, keď je povrch perfektne čistý, nasleduje nanesenie zvolenej práškovej farby v aplikačnej kabíne. Pre aplikáciu prášku na dielec sa využíva stlačeného vzduchu, ktorý po zmiešaní s týmto práškom vytvára "tekutú zmes". Aby prášok na dielci prilepil, je mu v aplikačnom zariadení dodaná elektrostatická energie. Elektrostatická energia využíva fyzikálneho javu a to, že sa opačne nabité častice priťahujú. To spôsobuje priťahovanie práškových častíc ku stříkanému dielcami a následné jeho prichyteniu na povrchu dielca.

Technológia sa vykonáva pomocou elektrostatického alebo elektrokinetického nanášacieho zariadenia.

Po nanesení práškovej farby dochádza k usušení dielov po mokrej predbežnej úprave. V peci prebieha vytvrdnutí pri teplote od 140 do 200 ° C, ktoré dodá farbe potrebnú tvrdosť

Výhody práškového lakovania:

- lakovaná vrstva je odolná voči nárazom napr. Štrku, kamenia a pod.

- dobrá odolnosť proti poškriabaniu

- vynikajúca vonkajšia trvanlivosť

- vysoká chemická odolnosť

Všechny naše barvy můžete zvolit dle odstínu RAL ve variantě hladké:

a s jemnou strukturou (jemným zrnkem):

černá 9005 RAL:

antracit 7016 RAL: